Noc Muzeów jest imprezą ogólnoeuropejską, podczas której swoje programy pokazują nie tylko muzea, ale także inne placówki i instytucje, które związane są z kulturą, życiem publicznym czy nauką. Jest to jedna z najlepiej rozpoznawalnych imprez kulturalnych w stolicy ciesząca się ogromną popularnością.
Podczas wydarzenia Studenci SAN wraz z Mariną Hulią, koordynatorką międzykulturową, zaprezentują tradycyjne tańce czeczeńskie oraz pieśni ukraińskie. Ponadto odbędzie się prezentacja książki pt.” Akademik” autorstwa Mariny Huli i Konrada Maickiego, wykładowcy SAN.
Program Nocy Muzeów w Społecznej Akademii Nauk:
- godz. 19:00 – 24:00 – godziny zwiedzania
- godz. 20:00 – 24:00 – Neon workshop – warsztat tworzenia instalacji świetlnej
- godz. 20.00 – 24.00 – Jak zrobić Ex Libris? – warsztaty tworzenia pieczątek metodaą linorytu
- godz. 20.00 – 22.00 – Poznaj BAIOBIT – innowacyjne, bezprzewodowe urządzenia do diagnostyki w rehabilitacji
- godz. 20.00 – 22.00 – Masz głos! – warsztat radiowy
- godz. 21.00 – 24.00 – Sztuka kolażu – warsztat graficzny
- godz. 20.00 – 24.00- Magia Green-screena – praktycznie wykorzystanie tła w materiałach video
Neon workshop – warsztat tworzenia instalacji świetlnej
Warsztaty dla tych, którzy fascynują się kolorem i światłem i chcieliby spróbować sowich sił w procesie tworzenia neonu. Zajęcia poprowadzi wykładowca grafiki w SAN dr Krzysztof Ćwiertniewski.
Jak zrobić Ex Libris? – warsztaty tworzenia pieczątek metodaą linorytu
Technika linorytu, czyli technika wypukłego druku, polega na wyżłobieniu w linoleum przy pomocy dłut, wzoru, który odbija się później na papierze. Podczas Nocy Muzeów dr Paweł Łyjak pokaże jak w prosty sposób wykonać stempel oraz opowie jak tą techniką tworzy się prace artystyczne. Podczas warsztatu każdy będzie miał możliwość wykonać własną pieczątki z linoleum i odbić ją na specjalnej prasie drukarskiej.
Poznaj BAIOBIT – innowacyjne, bezprzewodowe urządzenia do diagnostyki w rehabilitacji
Baiobit firmy Technomex, jest innowacyjnym, bezprzewodowym urządzeniem medycznym umożliwiającym szybką i nieinwazyjną ocenę ruchów pacjenta dzięki raportom przetwarzanym w czasie rzeczywistym. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się szczegółowo z każdym elementem każdego ze sprzętów oraz poznania nowych, niedostępnych jeszcze dla każdego nowych technologii w dziedzinie fizjoterapii.

Sztuka kolażu – warsztat graficzny
Podczas warsztatu prowadzonego przez dr hab. Marię Piątek, prof. SAN, uczestnicy biorący udział w warsztacie będą mieli okazję do stworzenia własnego kolażu oraz zapoznania się z ciekawymi informacjami na temat historii sztuki.
Magia Green-screena – praktycznie wykorzystanie tła w materiałach video
Uczestnicy tego warsztatu dowiedzą się czym jest green screan, jak z niego korzystać czy też jakie zastosowania ma to narzędzie. Zajęcia dobywać się będą w naszym studio telewizyjnym a prowadzić je będą nasi uzdolnieni Studenci kierunków Dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej.
Data:
sobota, 14.05.2022, 18:00
Wykonawca / Organizator:
Społeczna Akademia Nauk
Bilety:
Wstęp bezpłatny - 0 PLN