środa, 1.02.2023

Noc Muzeów w Warszawie | 2023 – lista wydarzeń

Noc Muzeów 2023 w Warszawie

Noc Muzeów w Warszawie – to jedna z najpopularniejszych kulturalnych imprez. Wydarzenie polega na udostępnianiu muzeów, galerii, instytucji kulturalnych i zabytkowych obiektów w wybranym dniu w godzinach nocnych.


Tej nocy specjalnie dla coraz większej ilości odwiedzających organizatorzy przygotowują także wyjątkowe atrakcje np. zwiedzanie obiektów zazwyczaj niedostępnych, koncerty, warsztaty, warsztaty i atrakcje dla dzieci itp. Do warszawskiej edycji Nocy Muzeów z roku na rok przystępuje coraz to więcej instytucji z Warszawy i okolic. W 2022 roku Noc Muzeum w Warszawie zaplanowana została na 13 maja, już dziś można rezerwować sobie czas w Warszawie! Noc Muzeów we Wrocławiu zaplanowana została na 20 maja 2023, w Krakowie odbędzie się 12 maja 2023.

Pierwsza Noc Muzeów (Lange Nacht der Museen) miała miejsce w Berlinie w 1997. Z powodu jej dużego powodzenia zaczęły powstawać podobne imprezy w innych miastach, m.in. pod nazwą Nuit Blanche w Paryżu i museums-n8 w Amsterdamie. Obecnie organizuje je ponad 140 miast Europy.

Zgłoszenie jednostek kulturalnych do 20.02.2023 pod adresem kultura.um.warszawa.pl/nocmuzeow / https://xyz.um.warszawa.pl/N/NocMuzeow/WWW/form/

Wydarzenia tegorocznej Nocy Muzeów w Warszawie uzupełniamy na bieżąco:

Sprawdź ofertę hotelów na noc Muzeów u naszego Partnera Booking.com

Booking.com

© 2022 Punkt Informacji Kulturalnej - Warszawa | PIK.plus | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Ta strona korzysta z ciasteczek. Korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.