niedziela, 25.08.2019

Noc Muzeów w Warszawie | 2019

Noc Muzeów w Warszawie

Noc Muzeów 2019 w Warszawie

Noc Muzeów w Warszawie – to jedna z najpopularniejszych kulturalnych imprez. Wydarzenie polega na udostępnianiu muzeów, galerii, instytucji kulturalnych i zabytkowych obiektów w wybranym dniu w godzinach nocnych.


Tej nocy specjalnie dla coraz większej ilości odwiedzających organizatorzy przygotowują także wyjątkowe atrakcje np. zwiedzanie obiektów zazwyczaj niedostępnych, koncerty, warsztaty, warsztaty i atrakcje dla dzieci itp. Do warszawskiej edycji Nocy Muzeów z roku na rok przystępuje coraz to więcej instytucji z Warszawy i okolic. W zeszłym roku było ich ponad 120 i wszystkie prześcigały się w organizacji atrakcjach dla zwiedzających.

Dla wszystkich tego dnia udostępnione bezpłatne linie muzealne, które kursować będą w godz. 18:30 – 2:00.W 2019 roku Noc Muzeum zaplanowana została na sobotę 18 maja, już dziś można rezerwować sobie czas w Warszawie!
Dołączcie do wydarzenia na Facebooku PIK.warszawa.pl gdzie na bieżąco będziemy informować o wszystkich atrakcjach!

Pierwsza Noc Muzeów (Lange Nacht der Museen) miała miejsce w Berlinie w 1997. Z powodu jej dużego powodzenia zaczęły powstawać podobne imprezy w innych miastach, m.in. pod nazwą Nuit Blanche w Paryżu i museums-n8 w Amsterdamie. Obecnie organizuje je ponad 140 miast Europy.

Tegoroczna 16. edycja zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Na wszystkich uczestników czeka ponad 260 placówek kulturalnych. Tradycyjnie będziemy poruszać się między nimi bezpłatnymi liniami muzealnymi. W tym roku będzie ich aż 10! Centralnym puntem Nocy Muzeów będzie pl. Defilad gdzie działać będzie infopunkt, odbędzie się Zlot Zabytkowych Autobusów i Festiwal Foodtracków.

© 2019 PIK Warszawa. | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.