PRL to czasy wielu paradoksów. Z jednej strony odbudowie kraju ze zniszczeń wojennych towarzyszył ogromny społeczny entuzjazm, z drugiej – nie sposób było uciec od wzmożonej, partyjnej propagandy sukcesu, zaś skala prześladowań ze strony Służb Bezpieczeństwa nie miała precedensu w historii.
.
Przeciętny mieszkaniec ówczesnej Polski codziennie ponosił skutki nakazów i ograniczeń wynikających z niewydolności upaństwowionego przemysłu, jednak były to również czasy wzmożonej kreatywności i zaradności. Choć jakość oferty gastronomicznej, w tym dotowanych przez Państwo barów mlecznych, pozostawiała wiele do życzenia, w kawiarniach kwitło życie nie tylko towarzyskie, ale i artystyczno-literackie.
Bezpłatne zwiedzanie w godz. 18:00 – 24:00
Muzeum Czar PRL, powstało w 2014 roku i stało się oficjalnie otwartym miejscem dla każdego. Na 100 metrach kwadratowych zaprezentowane zostały najciekawsze aspekty życia codziennego i historii PRL. Muzeum było chętnie odwiedzane przez gości z Polski i zagranicy.
Lokalizacja w starej fabryce na Pradze stanowiła jednak spore utrudnienie by odnaleźć nasze Muzeum. Pozytywne reakcje gości i ciągłe pytania czy będzie można zobaczyć więcej, skłoniły nas do podjęcia decyzji o przeprowadzce do centrum Warszawy. W grudniu 2018 roku zamknęliśmy starą ekspozycję i rozpoczęliśmy nowy etap muzeum w dzisiejszej lokalizacji przy Placu Konstytucji, gdzie mieści się Muzeum Życia w PRL.
Więcej o wystawie stałej:
Data:
sobota, 18.05.2024, 18:00 -00:00
Wykonawca / Organizator:
Muzeum Życia w PRL
Lokalizacja:
Muzeum Życia w PRL
ul. Piękna 28/34
00-547 Warszawa
Bilety:
Wstęp bezpłatny - 0 PLN