II Ogród Jordanowski w Warszawie to miejsce przeznaczone dla dzieci, młodzieży i rodzin, położone na Mokotowie. Placówka nawiązuje do idei ogrodów jordanowskich, które łączą aktywny wypoczynek z edukacją i rozwijaniem zainteresowań. Działa w dwóch częściach – przy ul. Odyńca oraz ul. Jana Bytnara „Rudego”.
Na terenie ogrodu znajdują się place zabaw, boiska sportowe i przestrzenie rekreacyjne wykorzystywane podczas zajęć ruchowych, artystycznych i integracyjnych. Organizowane są tu warsztaty, wydarzenia plenerowe, zajęcia sportowe oraz programy wypoczynku dla dzieci i młodzieży podczas ferii i wakacji. Ogród pełni także rolę lokalnego centrum aktywności i spotkań mieszkańców Mokotowa.
Placówka funkcjonuje od drugiej połowy XX wieku i przez lata stała się ważnym miejscem rekreacji oraz edukacji pozaszkolnej w tej części Warszawy.


