„1 sierpnia było niesłonecznie, mokro, nie było za bardzo ciepło.” A może to była zima w środku lata? Czy jednak słońce? Upał, żar lejący się z nieba. Jakby chmury się paliły…
Ten wtorek każdy pamięta inaczej. Migawki, poszczególne zapachy, dźwięki zamiast spójnej, całościowej historii. Tak ogromne przeżycie, jakim był wybuch Powstania Warszawskiego, zapisało się trwale w ciałach i umysłach ówczesnych Warszawiaków, a także następnych pokoleń. W nocach, które potem nadeszły, na niebie nie widać już było ani jednej gwiazdy. A od gwiazd idzie spokój.
Spektakl „Było niegorąco”
na podstawie tekstów Anny Świrszczyńskiej i Mirona Białoszewskiego
Scenariusz i reżyseria: Aleksandra Bielewicz
Scenografia: Łukasz Misztal
Kostiumy: Kamil Wesołowski
Muzyka: Szymon Sutor
Muzyka na żywo: Szymon Sutor
Choreografia: Maria Bijak
Reżyseria światła, wideo, montaż: Michał Modlinger
Obsada: Aleksandra Bożek, Grzegorz Artman, Maria Bijak, Michał Sławecki, Agnieszka Podsiadlik
Data:
poniedziałek, 03.08.2026 - czwartek, 06.08.2026
Godzina 20:00
wtorek, 04.08.2026, 20:00
środa, 05.08.2026, 20:00
czwartek, 06.08.2026, 20:00
Wykonawca / Organizator:
Sala pod Liberatorem, Muzeum Powstania Warszawskiego
Lokalizacja:
Muzeum Powstania Warszawskiego
ul. Grzybowska 79
00-844 Warszawa, Wola
Bilety:
Bilety od - 62.54 PLN











